Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Верецька Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Верецька Л.  
Розуміння справедливості в християнській морально-етичній парадигмі / Л. Верецька, С. Мисик // Філософ. думка. - 2002. - № 3. - С. 120-133. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.24 + Ю6*341.111 + Э37-433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Верецька Л. І. 
Феномен справедливості у контексті соціальної комунікації : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Л. І. Верецька; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О., 2002. - 21 c. - укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз категорії справедливості як визначального феномену людського буття. Розглянуто функції та структуру справедливості, висвітлено її регулятивну роль в формуванні та розвитку соціального дискурсу. Наведено ретроспективну характеристику справедливості в європейській соціально-філософській парадигмі. Розкрито зв'язок справедливості з концепціями природного, договірного та позитивного права. Викладено сучасні концепції справедливості: неокантіанську, неогегельянську, "чистого вчення про право", "відродженого" природного права, трактування справедливості в філософії екзистенціалізму. Описано прояви справедливості у різних сферах соціальної комунікації. Відзначено, що комунікація є універсальним надбанням людства й універсальною реальністю суспільного буття, а справедливість є апріорі комунікативним чинником, який спрямовує людську комунікацію в соціальному дискурсі, а також те, що розуміння справедливості - несправедливості може набувати різного змісту у різних суб'єктів соціальної комунікації. Дихотомія "справедливість - несправедливість" здатна спричинювати напруження та конфліктність в межах соціального дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю702.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського